اعزام کاروان ورزشی المپیک ویژه ایران به مسابقات جهانی المپیک ویژه برلین

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۴ کد : ۱۷۵۸ سایر اخبار اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۶۰
کاروان ورزشی المپیک ویژه ایران با هماهنگی فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران در ۹ رشته ورزشی و با ظرفیت ۲۵ ورزشکار زن و مرد دارای کم‌توانی ذهنی به مسابقات جهانی المپیک ویژه برلین ۲۰۲۳ اعزام خواهد شد.
اعزام کاروان ورزشی المپیک ویژه ایران به مسابقات جهانی المپیک ویژه برلین

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، دکتر علی کاشی عضو هیات علمی پژوهشگاه و سرپرست انجمن ورزش افراد باکم توانی ذهنی فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران، با اعلام این خبر افزود: کاروان ورزشی المپیک ویژه ایران با مجوز رسمی شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران در قالب یک کاروان 39 نفره به مسابقات جهانی المپیک ویژه (المپیک تابستانی) برلین 2023 اعزام خواهد شد.

وی گفت: این کاروان برای اولین بار با حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران موفق شده است تا برای اعزام ورزشکاران خود مجوز شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و جوانان را کسب نموده و به‌عنوان نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات شرکت نماید.

دکتر کاشی بابیان اینکه مسابقات برلین 2023 از تاریخ 22 خرداد الی 5 تیرماه سال 1402 با شعار " باهم شکست‌ناپذیر هستیم" در کشور آلمان برگزار خواهد شد اظهار کرد: در این دوره از مسابقات جهانی المپیک ویژه ورزشکاران در 26 رشته ورزشی تابستانی باهم به رقابت خواهند پرداخت که کاروان ایران در 9 رشته در مسابقات حضور خواهد داشت.

وی این مسابقات را بزرگ‌ترین رویداد ورزشی فراگیر جهان عنوان کرد و افزود: این مسابقات بزرگ ورزشی، جشن رنگارنگی خواهد بود که منجر به شناخت بیشتر و فراگیر سازی بیشتر افراد دارای کم‌توانی ذهنی در دنیا شده و این نهضت را ترویج می‌دهد. المپیک ویژه آلمان در این بازی‌ها ادعا نموده است که برلین شهری است که دیوارها را می‌شکند و بر مرزها غلبه می‌کند و این شهر این تجربه را با المپیک ویژه به اشتراک می‌گذارد. در سرتاسر برلین، ورزشکاران برای شادی، موفقیت و مشارکت اجتماعی بیشتر با یکدیگر رقابت خواهند کرد. آنها می‌گویند: ما باهم لذت خواهیم برد و باهم جهان را تغییر خواهیم داد آنها این شعار را می‌دهند: باهم بی‌رقیب!

 او گفت: این دوره از رقابت‌ها با مشارکت 190 کشور و با حضور 7000 ورزشکار در 26 رشته ورزشی و با همکاری سی هزار داوطلب 9 روز پر از ورزش و احساس را رقم خواهند زد.

شایان‌ذکر است: سرپرستی این کاروان بر عهده دکتر علی کاشی عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و سرپرست انجمن ورزش افراد باکم توانی ذهنی فدراسیون جانبازان و معلولین است. در این کاروان مرتضی پیله‌ور جاوید معاون کاروان، مولود پورمحمدی مسئول سلامت و مطهره ضیایی نماینده وزارت ورزش و جوانان می‌باشد.

ورزشکاران اعزامی در این دوره از مسابقات در رشته‌های انتخابی بدین شرح است: در رشته فوتسال: علیرضا جمشیدی دیارجان، امیرحسین علی نژاد چوبری، مجید مقسم حمیدی، محمدرضا رشیدی چولابی، پویا محمدپوربنه حور، صاحب اسمعیل نیای چهارده، سید محمد مرتضی قدیری اصلی، مهدی فتحعلی زاده، علیرضا مؤذن و مهیار پیله‌ور جاوید در رشته بدمینتون: شاهین کمیجانی بزچلوئی و شبنم تقی زاده در رشته دوچرخه‌سواری: امیر صدرا روحی فردپور و مژده فرید بخش در رشته تنیس روی میز: اطهره اخوین و آرتین سررشته‌داری در رشته دوومیدانی: فرزانه جمشید نژاد، فاطمه حاجی سیاری، امیررضا وزیری و امیرحسین رحمانی در رشته اسکیت: حامد تورانی و مهدی خزائی در رشته بولینگ: نرگس دانشور در رشته بوچی: آرزو شهمیری در رشته شنا شاهو محمدی در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

تیم سرپرستی و مربیان این رویداد عبارت‌اند از: دکتر زهرا سرلک، دکتر محمد شریعت زاده جنیدی، فرهاد نکته دان، ناهید محفوظی، بهاره شیخ نژاد، میلاد رجب آغبلاغی، حامد رحمتی، محمدعلی روحی فرد پور و زهرا مجاوری.

این کاروان در تاریخ‌های 7 و 8 اردیبهشت اولین اردو و در تاریخ 11 و 12 خردادماه دومین اردوی آمادگی خود را در محل کمپ تیم‌های ملی فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار نموده و در تاریخ 22 خردادماه به آلمان اعزام خواهند شد.

 

انتهای خبر/

کلید واژه ها: المپیک ویژه مسابقات جهانی کمیته ملی پارالمپیک ایران پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی


نظر شما :