بیانیه وزارت علوم در محکومیت حملات رژیم غاصب اسرائیل به مردم غزه

۲۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۵ کد : ۲۰۰۷ سایر اخبار اخبار و رویدادها زیر نویس
تعداد بازدید:۱۸۵
«وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» با صدور بیانیه‌ای، حملات رژیم غاصب اسرائیل به مردم مظلوم غزه را محکوم و با مردم فلسطین اظهار همدردی کرد.
بیانیه وزارت علوم در محکومیت حملات رژیم غاصب اسرائیل به مردم غزه

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ . «قرآن کریم، آیه 39 سوره حج»

به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل گردیده، اجازه جهاد داده شده است؛ چرا که مورد ستم قرار گرفته‌اند؛ و خدا بر یاری آنها تواناست.

هفت دهه جنگ و تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین، آثار زیانباری در منطقه غرب آسیا داشته که حاصل آن کشته شدن، آوارگی و پناهندگی هزاران فلسطینی از جمله غیرنظامیان بوده است. در چند روز اخیر نیز افزایش حملات پی در پی رژیم منحوس به مناطق مسکونی، آموزشی، درمانی و بیمارستانی و ... موجی از نگرانی‌ها و آوارگی را در بین مردم بی‌پناه غزه و کرانه باختری ایجاد کرده است. این بار روحیه ددمنشی و تجاوزگری رژیم کودک‌کش صهیونیستی باعث شده، از روی عجز و ناتوانی، علاوه بر تکرار ظلم‌ها و جنایات و کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم فلسطین در غزه و کرانه باختری، جنایتی دیگر از نوع حمله به بیمارستان را مرتکب شود. این رژیم اشغالگر، با حمله به مراکز درمانی، علاوه بر نقض قوانین بین‌المللی در عدم حمله به مراکز غیرنظامی، سبوعیت و وحشی‌گری خود را به معرض نمایش جهانی قرار داده و دل‌های مسلمانان جهان و حق‌طلبان را مالامال از کینه، نفرت، بی‌تابی و انتقام نموده است.

«وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و کلیه جامعه دانشگاهی ایران اسلامی، ضمن اعلام همدردی و عزا با همه ملت‌های عدالت‌جو و حقیقت‌خواه و ملت‌های مسلمان، به ویژه ملت قهرمان فلسطین، رفتار وحشیانه و ضدحقوق بشری رژیم صهیونیستی در حمله به مراکز درمانی در غزه را محکوم نموده و از نهادهای بین‌المللی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارند، انتظار داریم، ضمن احقاق حق ملت مظلوم و دردکشیده فلسطین به ویژه زنان و کودکان بی‌پناه و محکوم نمودن این حملات، جلوی تجاوزگری و زورگویی رژیم صهیونیستی را بگیرند.

ما دانشگاهیان، ضمن دعوت از همه دانشگاهیان جهان، به‌ویژه دانشگاهیان جهان اسلام، به صفوف مستحکم جبهه ضدصهیونیستی، اعلام آمادگی می‌نماییم در جهت حمایت از حقوق فلسطینیان، فرآیندهای قانونی و حقوقی دفاع از آنان را در هر دادگاه صالحه‌ای تا محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی دنبال نماییم و اعلام می‌نماییم که تداوم جنایات رژیم صهیونیستی با پشتیبانی آمریکا، خشم امت اسلامی را برافروخته و ریشه رژیم اشغالگر را از بنیان برمی‌اندازد. نصر من الله و فتح قریب

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی کشور

همچنین «سازمان امور دانشجویان»، در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی، بیانیه‎‌ای صادر و این اقدام ضدبشریت را محکوم کرد. متن بیانیه این سازمان به شرح ذیل است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ .

تحولات جاری در فلسطین و منطقه غزه، نمونه بارز و مبرهنی از برنامه رژیم اشغالگر و جعل اسرائیل در کشتار فجیعانه زنان و کودکان، تخریب منازل مسکونی، زیرساخت‌های اجتماعی، رفاهی و درمانی و نسل‌کشی فلسطینیان مظلوم است.

این جنایت غیرانسانی که برگرفته از خوی حیوانی صهیونیستی است، قلب آزادگان جهان را جریحه‌دار نمود و حمله به بیمارستان المعمدانی و کشتار کودکان مظلوم و هدف قرار دادن مراکز غیرنظامی و کشتار غیرنظامیان و زنان فقط و فقط جزء اندکی از جنایات کثیف این رژیم بشمار می‌رود.

اینک سازمان امور دانشجویان همنوا با آحاد ملت ایران و مسلمانان جهان و تمامی آزادگان و آزادی‌خواهان، نفرت و خشم و انزجار خویش را از اقدامات ددمنشانه و وحشیانه رژیم جعلی و خونریز صهیونیستی ابراز داشته و دیگر بار با بیعتی سدید و مستحکم و با تبعیت از راه امام و منویات حکیمانه رهبر دوراندیش و فرزانه انقلاب اسلامی، عزم همت خود را تا محو این غده سرطانی از این منطقه مقدس مسلمین و نخستین قبله قبیله اهل ایمان اعلام می‌داریم.

سازمان امور دانشجویان حمله سبوعانه و ناباورانه به بیمارستان المعمدانی غزه و جنایات علیه مردم بی‌دفاع و کودکان معصوم غزه را محکوم کرده و از سازمان حقوق بشر اقدام فوری و لازم علیه این اقدامات ضد حقوق بشری که خلاف کنوانسیون بین‌المللی ژنو و نیز ناسازگار با فطرت و فتوت انسانی است را خواستار می‌باشد.

سازمان امور دانشجویان

 

انتهای خبر/

کلید واژه ها: وزارت علوم تحقیقات و فناوری وزارت علوم سازمان امور دانشجویان بیانیه محکومیت حملات رژیم صهیونیستی محکومیت حمله به غزه دفاع از فلسطین شهادت مردم فلسطین مردم مظلوم غزه


نظر شما :